25 Klub JiM!

Kiedy w 2012 roku kilkoro Rodziców dzieci z autyzmem zaczęło rozmawiać ze sobą na korytarzu Fundacji Jim, nikt nie podejrzewał, że 5 lat później ich spotkania nabiorą takiego rozmachu. W tym miesiącu powstał już 25 Klub JiM, który łączy Rodziców dzieci z autyzmem i neutrotrudnościami. Wspólnie jesteśmy silniejsi i możemy więcej!

Spotkania korytarzowe – tak określają swoje pierwsze rozmowy Rodzice z Fundacji JiM, którzy zainicjowali powstawanie Klubów w bardziej zorganizowanej formie. Zaczęli rozmawiać o wszystkim – dzieciach, problemach z jakimi się borykają, uczuciach, ale także o sprawach bardziej przyziemnych, jak terapia, zaświadczenia, dokumenty. Gdyby ktoś zaraz po diagnozie powiedział mi to, co usłyszałam wtedy od innych Mam, oszczędziłabym wiele czasu i nerwów – mówi Magda, jedna z pierwszych inicjatorek Klubów.

Rozmowy zamieniły się w regularne spotkania. Rodzice chcieli pokazać innym swoją siłę – tak powstał pierwszy kalendarz „Dumne mamy”, a modelkami zostały Mamy dzieci z Fundacji. W 2013 Klub rósł w siłę. Powstała zamknięta grupa na Facebooku, która do tej pory łączy Rodziców w całej Polsce. Otworzyliśmy Centrum Dowodzenia, tak aby Rodzice mieli swoje stałe miejsce w Fundacji. I lawina ruszyła…

Warszawa, Września, Lędziny, Gliwice… kolejne Kluby pojawiały się na terenie całej Polski. Ogromne zainteresowanie było dla nas tylko potwierdzeniem, że Rodzice także potrzebują wsparcia i pomocy. A nikt nie zrozumie ich tak dobrze, jak oni sami. Pokazała to również kampania społeczna „Witaj w Klubie 1000 przyjaciół”, gdzie członkowie Klubów z całej Polski opowiadali ile znaczą dla nich spotkania, jak wielką siłę i wsparcie dostają od innych. Ważne, aby wszyscy Rodzice dzieci z autyzmem wiedzieli, że nie są sami. W całej Polsce jest mnóstwo osób, które na co dzień mierzą się z tymi samymi problemami i trudnościami.

25 Klub powstał w Kętrzynie, a koordynatorką została Ania Kowalczyk mama Kuby i Ewy. Wszystko zaczęło się kiedy Ania pojechała na spotkanie Klubu w Giżycku. Zobaczyła jak wiele mogą zyskać Rodzice, poznała struktury Klubowe. Dlatego postanowiła, że rodziny w Kętrzynie również mogą się spotykać i wspierać. Zainicjowała stałe spotkania, zebrała Rodziców, ściśle współpracowała z Anetą Furmaniak – koordynatorką z Giżycka. I tak, 20go maja odbyła się oficjalna inauguracja Klubu Rodziców JiM Kętrzyn!

Od tej pory we wszystkich Klubach spotykaliśmy się już ponad 300 razy. Licząc pokonane kilometry, okrążyliśmy Ziemię. Do Klubu należy prawie 4 000 Rodziców.  W planach są już następne inauguracje! Przed nami jeszcze wiele pracy, ale nie mamy zamiaru zwalniać!

Wróć

FUNDACJA JiM
UL. TATRZAŃSKA 105
93-279 ŁODŹ, POLAND
TEL. +48 42 643 46 70 

 
DLA DARCZYŃCÓW: darczyncy@jim.org
BIURO ZARZĄDU: zarzad@jim.org
EDUKACJA JiM: sekretariat@jim.org
KLUB RODZICÓW: klubrodzicow@jim.org
KLINIKA JiM: klinika@jim.org
 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO  Z TYM CO SIĘ DZIEJE W JiM
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Prosimy dodać 7 i 8.

Administratorem danych jest Fundacja „JiM” z siedzibą w Łodzi. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji newslettera. Dane nie będą udostępnianie innym podmiotom. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie adresu e-mail jest dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z newslettera.[nbspWięcej informacji tutaj

OBSERWUJ NAS NA:

KRS: 0000127075
NR KONTA: 03 1030 1999 7750 0000 5200 0000


Copyright Fundacja JiM

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.